Ezeket vettük hozzá:
- 25 kg fejes káposzta (nettó súly, tisztítás után)
- 1 kg durva konyhasó (nem jódozott!)
- 3 g babérlevél
- 7 g egész feketebors
- 7 g egész köménymag
- 2 db képia paprika
- 1 db nyári alma
Valamint feleségem édesanyjától kaptunk egy 30 literes műanyag hordót. Egyelőre ennyit tudunk csak írni, pár nap múlva belekezdünk a projektbe, aztán meglátjuk mi lesz belőle... majd ha elkészült, jövünk a részletekkel! ;-)
UPDATE (2013.10.23.): A káposzta elkészült, és nagyon finom lett. A teljes cikk/recept az alábbi linken olvasható: Savanyú káposzta készítése házilag - hordós káposzta
Terjesztés: ha elviszed a receptet, kérlek jeleníts meg egy hivatkozást, hogy itt találtad. Köszönöm előre is. 💚 Nyilván te sem szeretnéd, hogy csak úgy elvigyék a munkádat szó nélkül, miközben te több órát dolgoztál vele! A képeket pedig kérlek, csak egészében használd fel, ne vágd le róla a logókat, mert szerzői jog védi őket. Legyünk egymásra tekintettel! 😊
Szép napot! Én azt hallottam, hogy a nyári káposzta nem jó eltenni télire! A savanyítása nem lesz jó felfog forrni! Egyszer próbáltuk meg,hogy az előre készre legyalultat tettünk el és felforrt,nem sikerült! Vajon tényleg azért mert különbség van az őszi és a nyári káposzta között?! Köszönöm a választ!
VálaszTörlésSzervusz! Egy dolgot előre leszögeznék. Egészen nagy bizonyossággal állíthatom, hogy a nyári káposztából is lehet savanyítani, mert mi már több alkalommal is megtettük. :-) Azonban, mivel a nyári káposztának magasabb a víztartalma, és a nyár végi átlaghőmérséklet is magasabb a kora télinél, nagyobb az esélye az elromlásnak is. A nyári káposztához éppen ezért ugyanakkora mennyiség mellett kicsivel több sót szokás használni. Ha teljesen biztosra akarsz menni, és félsz a nyári káposztától, akkor várd ki a télit. :-)
Törlés